Davutoğlu’na sert yanıt: Siyasi kalpazan

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Cumhur İttifakı içinde çok derin çatlaklar olduğunu ve ittifakın dağıldığını öne sürdü. 

“BU SEFER SORUMLULUKTAN KAÇAMAZSIN”

MHP’nin iktidar ortağı olduğu 2001  krizini de hatırlatan Davutoğlu “Aynı 2001’de olduğu gibi Başbakan Yardımcısı olduğunu unutarak bütün o krizin yükünü rahmetli Ecevit’in yıpranmış bedenine yüklemesi gibi şimdi de Sayın Erdoğan’ın ama Sayın Erdoğan’dan önce Sayın Şimşek’in üzerine yükleme taktiği bu. Biz bu filmi gördük. Sayın Bahçeli, kaçamazsınız, şu anda çekilen sefaletin, yoksulluğun, israfın, hukuksuzluğun hepsinde sizin de payınız var.” ifadelerini kullandı. 

Davutoğlu gruptaki konuşmasının ardından Bahçeli’nin bazı sözlerinin yer aldığı bir videoyu da “2002’den 2024’e aynı senaryo, aynı hedef… Bu sefer sorumluluktan kaçamazsınız Sayın Bahçeli!” notuyla paylaştı.

Davutoğlu’nun grup toplantısındaki sözleri ve sosyal medya paylaşımlarına MHP cephesinden oldukça sert bir yanıt geldi.

“SİYASİ  KALPAZAN”

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Davutoğlu’nu trollük yapmakla suçladı. Sosyal medya hesabından oldukça sert ifadelerin yer aldığı bir paylaşım yapan Büyükataman şunları kaydetti:

“Siyaset sahnesindeki ‘stratejik rezillikleri’ ile nam salmış olan Ahmet Davutoğlu şimdi de trollük yaparak ilgi çekmeye çalışmış.

Hastalık derecesinde bir takıntı ile her fırsatta Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Cumhur İttifakı’na saldıran Serok Ahmet’in sataşmalarının ciddiye alınacak bir tarafı bulunmamaktadır.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’yi hedef alarak gündeme gelmeye çalışan “Trol Ahmet” şunu kulağına küpe etmelidir; kendisinin ve küsurat partisinin aziz milletimizde bir karşılığı olmadığı gibi, sözlerinin tarafımızca da bir kıymeti harbiyesi yoktur.

Şizofrenik kurgularıyla fitne saçmaktan bir adım öteye gidemeyen Stratejik Çapsız, Siyasi Kalpazan Davutoğlu içinde bulunduğu çukurda çırpındıkça çamura batmakta, rezilliğine rezillik katmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir